MENU text
text

AKTUALITY

Územní studie Bašť

2015

Lidé

Servisy

Analýza území a majetku, Poradenství při rozvoji a transformaci

Klient

Dimri Construction & Development (B.A.S.T 1) s.r.o.

Lokalita

Bašť

Rozloha

13 ha

Spolupráce

Architekti Headhand

Předmětem projektu bylo na pozemcích investora vytvořit nový koncept rozvoje obce tak, aby se nestal pouze klasickým příkladem "urban sprawl". Projekt byl vytvořen na základě udržitelných principů urbanistickch, technologických, environmentálních i sociálních. 4ct zajišťovalo ekonomické ověření projektu a mediaci/koordinaci s veřejným sektorem.

ČÍST VÍCE ČÍST MÉNĚ
 

Cílem bylo navrhnout novou zástavbu tak, aby přirozeně navazovala na historickou a stávající strukturu obce a aby byl nový urbanistický celek pro nové i stávající obyvatele příjemným místem pro život. Urbanistický návrh byl vytvořen společnou prací sateliérem HeadHand, tak aby byla zajištěna komplexní udržitelnost vúzemí a projekt byl realizovatelný a získal si přízeň obyvatel i zástupců obce. Vprůběhu projektu se uplatnila participace stávajících obyvatel i zástupců obce na developerském návrhu.

Vrámci procesu povolování projektu byla vytvořena změna stávajícího ÚP ve spolupráci města Bašť.  Návrh maximalizuje prostupnost územím a propojení sokolní krajinou, nabízí dostatek veřejného prostoru různého charakteru a odpovídající nabídku služeb.

ADRESA